Plastická a estetická chirurgie

Přibývající roky nikoho z nás nešetří. Naše pokožka ochabuje, ztrácí pevnost i elasticitu a vrásky se prohlubují. Změny spojené se stárnutím naší pleti jsou bohužel nejvíce patrné na těch nejviditelnějších částech těla: na obličeji, dekoltu a rukou.

Omlazení krevní plazmou

Jednou z nových a převratných metod, kterou vám klinika Cellthera nabízí, je metoda omlazení vlastní krevní plazmou. Krevní plazma obsahuje růstové a protizánětlivé faktory, krevní destičky, bílé krvinky a kmenové buňky, které regenerují pokožku a nastartují tak zcela přirozenou cestou procesy omlazení. Aplikace vlastní krevní plazmy pomáhá regenerovat kožní buňky, takže je velmi účinná v regeneraci pokožky a při vyhlazování vrásek obličeje, dekoltu nebo rukou.

Tato metoda využívá vaši vlastní plazmu obohacenou růstovými faktory z krevních destiček k nastartování regeneračních procesů, přičemž současně zpomalí další proces stárnutí pleti. Tím zabezpečuje účinné vyhlazení pleti a vrásek. Kromě omlazení má aplikace krevní plazmy využití také v regeneraci jizev, chronických ran, v léčbě vypadávání vlasů apod.

Kromě regeneračních účinků na pleť je skvělých výsledků také dosahováno:

  • při léčbě vypadávání vlasů
  • při léčbě chronických ran
  • při bolesti kloubů
  • při sportovní poranění

Omlazení kmenovými buňkami

V plastické chirurgii se pro úpravy obličeje využívá různých metod. Většinou se jedná o chirurgické zákroky nebo aplikaci pro tělo cizorodých materiálů, které se navíc dále vstřebávají a jejich aplikace se musí proto pravidelně opakovat. To vede k tomu, že obličej získává nepřirozený výraz a navíc je narušená i jeho mimika. Naopak využití vlastní tkáně zaručí přirozené omlazení.

Čas sice zastavit neumíme, umíme ale vrátit mladistvý vzhled vaší pleti s využitím nejnovějších technologií a metod. Omlazení pleti provádíme pomocí tukové výplně obohacené o vaše vlastní kmenové buňky.

V oblasti obličeje je možné provést řadu omlazujících zákroků s využitím vaší vlastní tkáně obohacené o kmenové buňky. Je možné ji využít jako výplň při korekci očních víček, korekci kruhů pod očima, k výplni hlubokých nosoretních rýh, při úpravě svěšených koutků rtů, při vyhlazování jizev apod.

Jaký je princip metody?

Pomocí naší jedinečné metody se během jednoho dne zbavíte nadbytečného tuku a zároveň vám omladíme pleť tím nejpřirozenějším způsobem, a to využitím vašeho vlastního tuku. Navíc díky přidání vašich vlastních kmenových buněk zajistíme lepší přihojení, a tedy i trvalejší a viditelnější výsledek. Převratnou novinku v plastické chirurgii představuje využití kmenových buněk, které mají obrovský hojivý potenciál.

Kde tyto buňky se „superschopnostmi“ získáme?

Poslední výzkumy ukazují, že nejbohatší zásobárnou kmenových buněk je vlastní tuk. Tuková tkáň obsahuje cévy, které ji prokrvují a vyživují. Kolem těchto cév se nachází řídká pojivová tkáň (tzv. stroma), která je nesmírně bohatá na kmenové buňky.
Jednou ze základních funkcí mezenchymálních kmenových buněk (tzn. buněk s regenerativním potenciálem) získaných z tukové a pojivové tkáně je schopnost zastavit degeneraci poškozených tkání a navodit jejich omlazení. Pokud se těmito buňkami obohatí tuková tkáň, lépe se pak přihojí v místě podání a nevstřebá se. Výsledkem je přirozený a omlazený vzhled.

Jak postupujeme při aplikaci kmenových buněk?

Nejprve provedeme liposukci, kterou šetrně a téměř bezbolestně odebereme malé množství tuku tak, aby byla zachována jeho struktura a životaschopnost, a tím i možnost jeho využití pro další aplikaci. Pomocí speciální technologie izolujeme z liposukcí získaného tuku kmenové buňky a těmi poté obohatíme lipoaspirát (zbylý odebraný tuk) určený pro omlazení pleti. Použití kmenových buněk zabezpečí rychlejší a lepší přihojení takto aplikované výplně. Připravenou, vašemu tělu přirozenou, výplň nakonec zkušený plastický chirurg aplikuje do oblasti, kterou si budete přát omladit. Vlastní tuk obohacený o kmenové buňky má kromě korekce kruhů pod očima, výplně nosoretních rýh, vyhlazování jizev i další možné využítí...

Omlazení rukou

Oblast hřbetů rukou je místo, na kterém je stárnutí také velmi patrné. S přibývajícím věkem z našich rukou mizí podkožní tuk a stále zřetelněji se rýsují žíly, šlachy a kosti. Naší metodou aplikace vlastní tukové tkáně obohacené o kmenové buňky je možné docílit ztracené plnosti, a tak dojde k vyhlazení kůže na hřbetu ruky a jejímu omlazení.

Zvětšení rtů

Metodu zvětšení rtů pomocí aplikace kyseliny hyaluronové a jiných výplňových materiálů zná snad každý. Často tím ženy sice získají plnější rty, ale na druhé straně nepřirozený vzhled a při současné aplikaci botulotoxinu i ztrátu mimiky.
Moderní trend využít tělu vlastní tkáň se dostal také do oblasti modelace a zvětšování rtů. Navíc díky naší technologii obohacení lipoaspirátu o vaše vlastní buňky je zajištěno lepší přihojení výplňové tkáně a tedy výsledek, který je trvalejší.

Výhody aplikace kmenových buněk

  • odběr tuku je rychlý a téměř bezbolestný a šetrný
  • bez celkové anestezie
  • bez závažných nežádoucích účinků
  • využívá přirozený ozdravný potenciál těla, jde o metodu bez použití tělu cizorodých látek
  • obohacení tukové tkáně o kmenové buňky umožňuje získat unikátní přípravek, který zaručí maximální možné přihojení tukové tkáně
  • celý postup od odběru tuku až po konečnou aplikaci představuje využití jedinečné sady technologií, lékařských a laboratorních úkonů, které zcela inovativním způsobem využívají nejmodernější technologie a lékařské výzkumy

Liposukce

Pevné a dobře tvarované tělo je považováno za symbol krásy, zdraví a vitality. Mnoho lidí, ačkoli se zdravě stravují a pravidelně cvičí, mívá tukové polštářky, které nelze dietami ani cvičením odstranit. Příčinou tohoto místního ukládání tuku bývá často hormonální a dědičná dispozice. K úpravě tvaru těla – tvarování postavy – slouží právě liposukce.

Inovativní princip liposukce německým přístrojem body-jet® je založen na jemné síle vody. Přístroj využívá pulzující vodní trysku, která šetrně vstřikuje tekutinu do hlubších podkožních vrstev, kde odděluje požadované tukové buňky a zároveň je odsává pryč. Přilehlé podkoží, nervy a krevní zásobení zůstává nedotčeno.

Na rozdíl od klasické liposukce je tuk odebrán s vynaložením menší síly, šetrněji, bez nutnosti celkového anestezie, tím se velmi výrazně snižuje riziko výskytu možných komplikací.
Další nezanedbatelnou výhodou naší metody je pohodlí pro pacienta. Liposukce je bezbolestná díky tomu, že znecitlivující roztok je napouštěn vodní tryskou přímo do místa odběru tuku, tím je možné vyhnout se rizikové celkové anestezii.

Vzhledem k šetrnosti metody je rekonvalescence rychlejší a riziko vzniku hematomů je minimální.